AktualnościHALO MORĄG

Uczniowie ZSL wzięli udział w akcjach społecznych

W minionym tygodniu uczniowie Kazimierza Dudka z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu mogli pokusić się o udział w dwóch akcjach społecznych. Pierwsza z nich polegała na zaangażowaniu się w Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań.

Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Niektórzy uczniowie postanowili tego dnia wyręczyć rodziców np. w koszeniu trawnika lub przygotowaniu jedzenia inni natomiast postanowili podziękować służbom medycznym ze swojej miejscowości, dziękując za walkę z Covid – 19

Druga z akcji, to nowa inicjatywa  Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Belgii, pt.: „Jedna gwiazda, jedno życzenie”,(„One star one wish”), aby uhonorować wszystkich Europejczyków, którzy wspólnie działają na rzecz wyjścia z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19 i dać wyraz solidarności UE. Uczestnicy proszeni są o przesłanie gwiazdy, którą mogą narysować lub dostosować (na podstawie modelu podanego na stronie internetowej) i poświęcić ją jakiejś sprawie, ukochanej osobie lub komuś, komu chcą podziękować. Wszystkie gwiazdy utworzą europejską mozaikę, która następnie odtworzy flagę Unii Europejskiej.

(KD)

error: Nie kopiuj!!!