AktualnościHALO MORĄG

Udany długi weekend morąskich Taekowondoków

Długi weekend czerwcowy nie był dla zawodników UKS Victoria Morąg czasem odpoczynku. Pojechali do Białegostoku na  XIII Techniczne Mistrzostwa Polski oraz VI Techniczne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych. Tam zdobyli 2 złote i 1 srebrny medal oraz miejsca 4 i 5.

W sobotę 5 czerwca odbyły się XIII Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz VI Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Taekwondo Olimpijskim. Po raz kolejny Białystok był gospodarzem Technicznych Mistrzostw Polski, organizacja zawodów jak zwykle była bardzo dobra a z roku na rok rosnąca liczba startujących i coraz wyższy poziom, świadczą o coraz większym zainteresowaniu tym rodzajem rywalizacji w Polsce.

Do Białegostoku pod opieką trenerki Anny Jabłońskiej, pojechało 5 reprezentantów naszego klubu (Mariusz Gawroński, Piotr Żuchowski, Justyna Konieczna, Miłosz Iwaniec, Bartosz Drzynicki), którzy podczas zawodów zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Jako pierwszy wystartował Mariusz Gawroński, który po latach przerwy powrócił do treningów i zaczął udane starty w kategorii masters (do 50 lat). Po wykonaniu 2 układów nasz zawodnik ostatecznie uplasował się na 5 miejscu. Biorąc pod uwagę lata przerwy w treningu jest to bardzo dobry wynik, który w perspektywie przyszłorocznych Mistrzostw pozwala realnie myśleć o medalu. Druga na matę weszła Justyna Konieczna, która była bezkonkurencyjna w kategorii P10 kobiet, zdobyła złoty medal i dostała statuetkę za najlepszą techniczkę! Po Justynie na matę wszedł nasz debiutant Piotr Żuchowski, w kategorii P20, który okazał się rewelacją turnieju w tej kategorii, zdobywając złoty medal! Ponadto nasz zawodnik został najlepszym technikiem w kategorii P20! Radość była ogromna tym bardziej, że były to pierwsze zawody w których uczestniczył Piotr.

Następną konkurencją był występ juniorów młodszych 12-14 lat, gdzie mieliśmy 2 reprezentantów: Miłosza Iwańca i Bartosza Drzynickiego. Rywalizacja w tej kategorii była bardzo zacięta i wyrównana. Bartosz Drzynicki, który wykonał poprawnie 2 układy ostatecznie uplasował się tuż poza podium zajmując IV miejsce. Jak wyrównany był poziom zawodów  świadczy to, że do zajęcia miejsca III zabrakło Bartkowi 0,06 punkta, natomiast do miejsca I zabrakło 0,5 pkt. Także różnice były minimalne i  w czołowej piątce nie przekroczyły nawet jednego punktu! Niestety nasz kolejny reprezentant w tej kategorii, Miłosz Iwaniec zajął miejsce V.

Na zakończenie zawodów po raz drugi wystartowała Justyna Konieczna w kategorii junior kobiety 15-17 lat, która również tym razem spisała się znakomicie! Po rewelacyjnym wykonaniu 2 układów nasza zawodniczka wywalczyła II miejsca i tym samym została V-ce Mistrzynią Polski w Taekwondo, przegrywając jedynie 0,5 punktem z zawodniczką kadry narodowej Patrycją Perner, która występowała u siebie.

Techniczne Mistrzostwa Polski, były dla nas bardzo udane, większość zawodników zdobyła cenne doświadczenie. Zobaczyli również, że z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy w związku z tym wymagane jest coraz lepsze przygotowanie techniczne i systematyczne treningi.