AktualnościHALO MORĄG

Udany start młodzików z Victorii Morąg

Udany start zaliczyli młodzicy Victorii Morąg, podczas  Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików strefy B. Podopieczni morąskiego klubu wyruszyli do Olecka pod opieką trenerów: Bartosza Małeckiego i Grzegorza Iwańca.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji poomsae i dwuboju sprawnościowego. W konkurencji poomsae mieliśmy tylko jedną reprezentantkę Zuzię Gotówko, która debiutowała w zawodach. Podczas swoich pierwszych zawodów spisała się znakomicie i zajęła 4 miejsce.

Niewiele do medalu w konkurencji dwuboju  zabrakło również Poli Terpińskiej, Zosi Sadowskiej i Mai Iwaniec, dziewczyny również uplasowały się tuż za podium w swoich kategoriach wagowych zajęły 4 miejsca. Dobry debiut w zawodach zanotował również Wiktor Cymerman, który w dwuboju zajął 6 miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Laura Muża, dla której te zawody były również pierwszym występem. Nie zawiedli natomiast nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy: Piotr Zawadzki w dwuboju zajął II miejsca, natomiast Wiktoria Wiechowska powtórzyła sukces z ubiegłego roku zajmując I miejsce. Konkurencje sprawnościowe nastroiły całą drużynę bardzo pozytywnie, więc do walk nasi młodzicy przystąpili z dużym entuzjazmem.

Jako pierwsza na macie pojawiła się Zuzia Gotówko, startująca w kategorii K 1,  wygrała swoją walkę z zawodniczką z Bydgoszczy i dała impuls do działania reszcie drużyny, następnie wygrany pojedynek zanotowała Laura Muża, startująca w kategorii K 8, która pokonała zawodniczkę z Sopotu. Rewelacyjnie spisali się Piotr Zawadzki startujący w kategorii M 4, który pokonał zawodnika z Kętrzyna, później wygrał z zawodnikiem z Olsztyna i po bardzo widowiskowej walce finałowej nieznacznie uległ zawodnikowi z Torunia zajmując ostatecznie II miejsce. Również Wiktoria Wiechowska startująca w kategorii K 7 stoczyła bardzo widowiskowe walki pokonując po zaciętym pojedynku w pierwszej walce zawodniczkę z Augustowa, walka finałowa to już popis naszej zawodniczki, która była bardziej zmotywowana, zdeterminowana i nie dała żadnej szansy swojej rywalce z Olsztyna, wygrywając finał dużą przewagą punktową, zajęła I miejsce poprawiając swój wynik sprzed roku.

Zdecydowanie najlepiej wypadli nasi najbardziej utytułowani zawodnicy Wiktoria Wiechowska oraz Piotr Zawadzki, ale z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci Laura Muża i Zuzia Gotówko.

Chcemy podkreślić, że jako trenerzy i działacze klubu MUKS Victoria Morąg, jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych zawodników, gdyż każdy dał z siebie wszystko podczas tych zawodów, serdecznie wszystkim gratulujemy udanego startu i liczymy, że na równie udane przejście do kategorii juniora młodszego.

MEDALE NASZYCH ZAWODNIKÓW:

DWUBÓJ SPRAWNOŚCIOWY

I miejsce Wiktoria Wiechowska

II miejsce Piotr Zawadzki

III miejsce Laura Muża

WALKI

I miejsce Wiktoria Wiechowska

II miejsce Piotr Zawadzki

II miejsce Zuzanna Gotówko

II miejsce Laura Muża

III miejsce Maja Iwaniec

III miejsce Pola Terpińska

III miejsce Zofia Sadowska

Barwy Morąga w najmłodszej kategorii wiekowej, która jest punktowana w systemie sportu dzieci i młodzieży, reprezentowali: Laura Muża, Zofia Sadowska, Maja Iwaniec, Wiktoria Wiechowska, Pola Terpińska, Zuzanna Gotówko, Piotr Zawadzki, Wiktor Cymerman.

W roku 2020 zdobyliśmy 33 punkty w systemie sportu dzieci i młodzieży, co dało nam 3 miejsce w powiecie ostródzkim, chciałbym podkreślić, że rok 2021 jest dla nas jeszcze bardziej udany.

Do końca roku kalendarzowego mamy jeszcze sporo planów, za tydzień nasi zawodnicy startują w jubileuszowych 40 Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie. W listopadzie nie zwalniamy tempa i czeka nas Puchar Polski Kadetów i Juniorów oraz Techniczny Puchar Polski oraz jeszcze wiele innych atrakcji, ale o tym już wkrótce…

(Bartosz Małecki/ fot. archiwum klubu)

error: Nie kopiuj!!!