Warmia i Mazury

Uderzył w drzewo, pijany, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany

Pijany 27-latek prowadząc auto uderzył w drzewo na terenie gminy Ostróda. Policyjne badanie wykazało, że sprawca kolizji miał blisko promil alkoholu w organizmie. Do tego miał aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i był poszukiwany przez olsztyński sąd do odbycia kary zastępczej za kilka niezrealizowanych wyroków. 27-latek jeszcze dzisiaj trafi do zakładu karnego.

Dziś w nocy (03.01.2020) około godziny 1:00 oficer dyżurny ostródzkiej policji otrzymał informację, że na jednej z dróg na terenie gminy Ostróda stoi zaparkowany w poprzek drogi osobowy pojazd marki Hyundai. Samochód miał rozbity bok i włączone światła awaryjne. W pojeździe nikogo nie było.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce pojazd był już poza drogą. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że rozbitym samochodem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło przypuszczenia policjantów. 27-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Do tego miał aktywny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do przyszłego roku. Jakby tego było mało okazało się, że mieszkaniec powiatu olsztyńskiego poszukiwany jest również przez olsztyński sąd do odbycia zastępczej kary na nieuiszczone grzywny, które są efektem kilku niezrealizowanych wyroków sądowych. Teraz najbliższe 51 dni 27-latek spędzi w zakładzie karnym.

Nim do niego trafi zostanie jeszcze „rozliczony” przez ostródzkich policjantów za zdarzenia z minionej nocy, tj. za spowodowanie kolizji, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i za niestosowanie się do wyroku sądu polegającego na zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!