Układaj z nami tysiące złotówek. Zostań mistrzem świata w dobroci!

Ruszyła 6. edycja dobroczynnej kampanii Kilometry Dobra, czyli  mistrzostw świata w dobroci. Kilkadziesiąt organizacji z całej Polski do czerwca będzie zbierać fundusze, by pomagać potrzebującym. Następnie pieniądze zostaną zamienione na złotówki, by podczas finału, który odbędzie się 2 czerwca, ułożyć jak najdłuższą linię z monet. Tym samym podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa, który aktualnie należy do Austriaków i wynosi 75,2 km.

Olsztyn po raz 5 reprezentuje Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Przed nami pełna emocji rywalizacja. — To jedyna kampania, w której można zobaczyć na własne oczy każdą zebraną złotówkę. Kampania, która wspiera organizacje w realizacji ich celów. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 90 tys. zł i ułożyliśmy wspólnie ponad 2 km dobra.  Tegorocznym celem fundacji jest zebranie 100 tys. złotych. Dzięki tym pieniądzom opłacimy naszym małym podopiecznym leczenie, zapłacimy za ich rehabilitację, będziemy wspierać dzieci chore na nowotwory. Być może wspólnie uratujemy komuś życie… — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji.

Z roku na rok akcja skupia wokół ważnego społecznie celu, jakim jest pomoc naszym 360. małym podopiecznym, coraz większą liczbę ludzi. W zeszłoroczną edycję zaangażowali się uczniowie z 27 szkół na Warmii i Mazurach, przedszkolaki z 6 olsztyńskich placówek, ponad 30 firm i instytucji naszego regionu. Zachęcamy wszystkich do wejścia na www.przyszloscdladzieci.org i przyłączenia się do akcji. Pomaganie jest proste, a wspólnie naprawdę możemy zrobić więcej — mówi Agnieszka Terebiłów, koordynatorka akcji.

Każda wpłacona złotówka podnosi wynik fundacji, dzięki czemu szanse na pobicie rekordu, a tym samym pomoc fundacyjnym dzieciom, rosną. Wielki finał akcji 2 czerwca w parku Kusocińskiego w Olsztynie, podczas pikniku Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Kilometry Dobra to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii Robert Kawałko. Kampania udowadnia, że Polacy umieją współdziałać, a dzięki współpracy lepiej pomagają potrzebującym. Przez 5 lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł .

Serdecznie zapraszamy przedszkola, szkoły, drużyny harcerskie, wolontariat pracowniczy oraz osoby indywidualne z Warmii i Mazur do włączenia się w akcję. Mamy nadzieję, że w ramach działań na terenie placówek odbędzie się wiele wydarzeń wspierających Kilometry Dobra. Liczymy, że uda nam się zebrać wystarczającą kwotę, aby pobić rekord Guinnessa, a przede wszystkim pomóc chorym dzieciom.

Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę: https://kilometrydobra.pl/organization/olsztyn/

(org.)