Ukradł portfel i telefon – został zatrzymany

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który wszedł na teren jednej ze szkół w gminie Ostróda i z pozostawionej bez opieki damskiej torebki zabrał telefon komórkowy i portfel. W portfelu były m.in. pieniądze, dowód osobisty pokrzywdzonej i jej karty bankomatowe. 36-latek usłyszał zarzut. Nie kwestionował swojej winy.

14 stycznia br. ostródzcy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży telefonu i portfela. Do zdarzenia doszło na terenie jednej ze szkół w gminie Ostróda. Z opisu pokrzywdzonej i świadków wynikało, że na teren szkoły wszedł mężczyzna i z torebki pozostawionej bez opieki zabrał telefon komórkowy, portfel z zawartością pieniędzy, dowodu osobistego i kart bankomatowych. Sprawca pod szkołę miał podjechać swoim samochodem. Sprawą zajęli się kryminalni. Po przejrzeniu nagrań z kamer monitoringu szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Ostródy. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli skradziony telefon.

W miniony wtorek mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zatrzymany 36-latek oprócz kradzieży usłyszał również zarzut włamania na konto bankowe, ponieważ posłużył się skradzionymi kartami i dokonał nimi 4 transakcji zbliżeniowych w 3 różnych sklepach na terenie gminy Ostróda. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem.

(KWP Olsztyn)