Warmia i Mazury

Ukradł rower bo nie chciało mu się iść pieszo po alkohol

Ostródzcy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Ostródy. Mężczyzna ukradł rower, pozostawiony pod jedną z ostródzkich szkół. Rower był mu potrzebny bo nie chciało mu się iść pieszo po alkohol. Jednoślad wkrótce wróci do swojego właściciela, a sprawca kradzieży ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty kradzieży roweru usłyszał  (28.07.2020)  29-letni mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna w niedzielę (19.07.2020) wieczorem wybrał się po alkohol, a że do pracującej w ten dzień  placówki handlowej miał daleko zabrał pozostawiony przed jedną z ostródzkich szkół rower.  Właściciel roweru wycenił go na 1000 złotych. Przydatny w sprawie okazał się monitoring.

(28.07.2020) policjanci odzyskali skradziony jednoślad i wkrótce zostanie on zwrócony swojemu prawowitemu właścicielowi. Podczas przesłuchania 29-latek nie kwestionował swojej winy i wszystko zrzucił na zbyt dużą ilość wypitego alkoholu. Mężczyzna poddał się dobrowolnej karze.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!