Warmia i Mazury

Upał może zabić. Pamiętaj, życie Twojego dziecka zależy od Ciebie!

Nigdy nie zostawiajmy swoich podopiecznych w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. Wystarczy tylko chwila, aby doprowadzić do tragedii. Widząc pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112. Jedną ze służb, na której pomoc zawsze można liczyć jest Policja.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Wystarczy kilka minut, aby mogło dojść do tragedii. Uchylona w pojeździe szyba w upalne dni wcale nie poprawia temperatury panującej wewnątrz samochodu. Tak samo jak parkowanie w cieniu obniża ją tylko o kilka stopni. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Poniesienie odpowiedzialności karnej w tej sytuacji to najmniej dotkliwe konsekwencje. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia życia.

O czym należy pamiętać:

– nigdy nie zostawiajmy samych dzieci i zwierząt w samochodzie
– uchylenie okna nie poprawi sytuacji wewnątrz pojazdu
– cyrkulacja powietrza w rozgrzanym aucie jest bardzo wolna
– parkowanie w cieniu obniży temperaturę zaledwie o kilka stopni
– w kilka minut temperatura wewnątrz auta może wzrosnąć do 50-60ºC
– w czasie jazdy korzystajmy z klimatyzacji
– zadbajmy o zapas wody w bagażniku
– róbmy częste postoje
– czujnie obserwujmy zachowanie naszych podopiecznych

Policjanci apelują! Widząc pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112. Jedną ze służb, na której pomoc zawsze można liczyć jest Policja.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!