Wieści z powiatu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w Powiecie Ostródzkim

W piątek, 25 kwietnia, w szkołach ponadpodstawowych w regionie odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych. Wydarzenie to zgromadziło 571 absolwentów z sześciu placówek edukacyjnych, którzy uczestniczyli w ceremoniach pełnych emocji, wspomnień oraz podziękowań. Uroczystości stały się okazją do refleksji nad zakończonym etapem edukacji oraz nadchodzącą dojrzałością.

Szczególną uwagę przyciągnęło Liceum Ogólnokształcące Nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie, które opuściło 118 uczniów. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie pożegnał 190 uczniów, natomiast Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie 58 uczniów. Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie opuściło 78 absolwentów, Zespół Szkół Licealnych w Morągu 81, a Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej 46 uczniów.

Wyjątkowym momentem było wręczenie powołań do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej absolwentom klas mundurowych przez ppłk Wojciecha Hatlińskiego, szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji, co dodało ceremonii dodatkowego uroku i znaczenia. Życzymy wszystkim absolwentom powodzenia na egzaminach maturalnych oraz sukcesów w życiu osobistym. Niech ten nowy etap w Waszym życiu przyniesie wiele satysfakcji i możliwości!

(red./Powiat Ostródzki)