Warmia i Mazury

Usługa Twój e-PIT rusza 15 lutego br.

15 lutego br. Krajowa Administracja Skarbowa udostępni podatnikom ich zeznania roczne przygotowane na podstawie posiadanych danych.

Z usługi Twój e-PIT mogą skorzystać osoby rozliczające się na formularzach:  PIT-28, PIT-36, PIT- 37 i PIT- 38.Dzięki tej usłudze nie ma potrzeby wypełniania wniosków czy składania deklaracji, aby rozliczyć swój podatek.

Zeznanie za 2020 rok będzie czekać na podatnika od 15 lutego 2021 r. w usłudze Twój e-PIT, dostępnej po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego na stronie podatki.gov.pl.

Sposoby logowania:

przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną (Będziesz mieć dostęp do wszystkich usług e-Urzędu Skarbowego i swoich danych.)

danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów) (Będziesz mieć dostęp doswoich danych i usługi Twój e-PIT. Pozostałe usługi e-Urzędu Skarbowego będą niedostępne.)

Należy przygotować:

PESEL (albo NIP i datę urodzenia)

kwotę przychodu z rozliczenia za 2018 r.

kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2019 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy),

i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2018 r.

Ważne. Jeżeli kwota nadpłaty/podatku do zapłaty wynosi „0″ (zero) – należy zalogować się przez login.gov.pl

Po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego należy wybrać Twój e-PIT.

Podatniku!

Przed udaniem się do urzędu skarbowego pamiętaj o tym aby wcześniej umówić wizytę. Zachęcamy do rezerwacji wizyty poprzez stronę www.podatki.gov.pl lub telefonicznie

Zanim zdecydujesz się na odbiór zwrotu podatku w kasie pamiętaj, że od 1 stycznia 2021 r. obsługa kasowa w US została zniesiona. Wypełniając zeznanie roczne zastanów się nad sposobem odbioru nadpłaty podatku, która może zostać zwrócona  na rachunek bankowy, przesłana przekazem pocztowym (z dodatkową opłatą 8 zł) bądź zwrócona w kasie tylko w wybranych urzędach pocztowych woj. warmińsko-mazurskiego.

Jeżeli będziesz musiał wpłacić podatek to miej na uwadze, że od 1 stycznia 2020 r. do wpłat podatków PIT, CIT i VAT służy Indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy).

Twój e-PIT to przede wszystkim bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!