KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

„Utkana opowieść. Warmińskie i mazurskie tkaniny ludowe ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur”

Ponad 300 eksponatów mogli zobaczyć uczestnicy wernisażu „Utkana opowieść. Warmińskie i mazurskie tkaniny ludowe ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur”.

Na I kondygnacji olsztyńskiego zamku zagościły dawne tkaniny dekoracyjne, pościelowe, płachty oraz tak zwane szmaciaki, nie zabrakło także strojów ludowych. Można było zobaczyć warsztat tkacki oraz poznać zagadnienia związane z obróbką surowców włóknistych, oraz dowiedzieć się jako powstaje przędza.
W związku z zakończeniem prac związanymi z remontem krużganka wystawa „Utkana opowieść. Warmińskie i mazurskie tkaniny ludowe ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur”, będzie dostępna dla publiczności od dnia 16 grudnia br.
Za utrudnienia przepraszamy.
Wystawa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt jest częścią dwuletniego przedsięwzięcia „Z dobrej przędzy, różnym splotem — dokumentacja, archiwizacja i popularyzacja warmińskich i mazurskich tkanin ludowych” realizowanego przez Muzeum Warmii i Mazur w latach 2021 – 2022.
Kuratorka wystawy: Anna Czachorowska
Aranżacja wystawy: Wojciech Jaruszewski

(Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie/ fot. Łukasz Kulicki)

error: Nie kopiuj!!!