AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

“Utrwalić piękno” – wernisaż Melanii Witkowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na wystawę malarstwa „Utrwalić piękno” autorstwa Melanii Witkowskiej. Wernisaż wystawy odbył się 4 Marca br. Prace można podziwiać od 2 do 31 Marca w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu.

Melania Witkowska, morążanka, zafascynowana malarstwem od dziecka. Od 2008 roku zaczęła rozwijać swój talent na warsztatach malarskich przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Morągu, jak również na plenerach malarskich. Brała liczny udział w wystawach zbiorowych, poplenerowych i indywidualnych na terenie powiatu ostródzkiego, województwa Warmińsko-Mazurskiego i ogólnopolskich.

W 2013 r., podczas Juwenaliów Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie, zdobyła wyróżnienie za obraz pt. ,,Wakacje w Ostródzie”. Dorobek artystki to około 150 obrazów wykonanych w różnych technikach. Od 2016 r. pani Melania jest członkiem Klubu Plastyka w Ostródzie gdzie nadal zgłębia tajniki sztuki malarskiej oraz poznaje wspaniałych ludzi, którym również malarstwo upiększa i uszczęśliwia życie. Jest wdzięczna losowi za to, że obdarzył ją tak piękną pasją i talentem.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!