Warmia i Mazury

VI Konwent Informatyków Warmii i Mazur – przyjmowanie zgłoszeń

Szósta edycja Konwentu Informatyków, którą organizuje samorząd województwa, potrwa od 1 do 2 kwietnia 2020 roku w Mrągowie.

Zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych jest jednym z kluczowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem administracji publicznej. Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nakłada na samorządy bardzo konkretne obowiązki.

Jako jednostki samorządu terytorialnego jesteśmy odpowiedzialni za ogromne ilości danych wrażliwych, mamy obowiązek zapewnienia odporności naszych systemów informatycznych na działania naruszające poufność, integralność, dostępność i autentyczność tych danych oraz poprawność działania usług oferowanych przez te systemy w oparciu o administrowane dane.

Województwo warmińsko-mazurskie, mając na uwadze te obowiązki oraz promując rozwój w kierunku nowych technologii oraz innowacyjnych dziedzin gospodarki, obserwuje stałą potrzebę kontynuacji wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy jednostkami, dyskusji nad zagadnieniami IT oraz zastosowaniem ich w administracji samorządowej.

W dniach 1-2 kwietnia 2020 r. organizuje kolejną, już VI edycję Konwentu Informatyków Warmii i Mazur. Tegoroczne wydarzenie jest skierowane do pracowników działów IT jednostek samorządu terytorialnego, koncentrować się będzie na tematyce związanej wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych w obszarze IT, niezbędnych dla zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa funkcjonowania administracji samorządowej. Oprócz uzupełnienia wiedzy teoretycznej w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, możliwe będzie uczestnictwo w warsztatach oraz poznanie innowacyjnych rozwiązań programistycznych, informatycznych lub technologicznych dedykowanych jednostkom samorządu terytorialnego.

O przyjęciu zgłoszenia decydować będzie kolejność zgłoszeń. Koszt udziału jednej osoby to 200 zł – pokój dwuosobowy i 300 zł – pokój jednoosobowy.

Zgłoszenia udziału będą przyjmowane za pomocą formularza elektronicznego dostępnego od 2 do 15 marca 2020 roku pod adresem http://konwentit.warmia.mazury.pl/

PLAKAT KONWENTU

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!