VI Międzyszkolne Podchody Matematyczne w ZSL

W Zespole Szkół Licealnych w Morągu odbyły się  VI Międzyszkolne Podchody Matematyczne. Celem konkursu było wspieranie uzdolnień matematycznych uczniów oraz wyzwalanie aktywności matematycznej poprzez rozwiązywanie zadań o charakterze łamigłówek logicznych.

Udział wzięło 13 trzyosobowych drużyn z siedmiu szkół: trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu, po dwie z ZSP im. Jana Pawła II w Miłakowie, Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. W. Reymonta w Morągu oraz po jednej drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu i Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu.

Oficjalną część konkursu otworzył dyrektor Jan Horbacz serdecznie witając młodzież i ich opiekunów  nawiązując do rangi kompetencji matematycznych w naszym życiu.

Zmagania konkursowe składały się z dwóch etapów: etap pierwszy polegał na rozwiązywaniu zadań zamkniętych przez drużyny na przygotowanych stanowiskach, etap drugi na ułożeniu hasła ustalonego dla tej edycji konkursu z wykorzystaniem wyników etapu pierwszego.

Tylko matematyka ma władzę nad naszym myśleniem, uszlachetnia intelekt i wyobraźnię.

Krótką przerwę między etapami umilił zawodnikom słodki poczęstunek.

Po zakończeniu części konkursowej, w pracowni matematycznej, uczniowie i ich opiekunowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi sposobów rozwiązywania zadań.

Wyniki konkursu podsumowano wręczeniem nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym drużynom.

I miejsce uzyskała drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłakowie w składzie:

Wiktor Domański

Nina Grochowska

Maksymilian Tomasz

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu:

Wiktoria Szupieńko

Wiktoria Cołoś

Kacper Poziemski

III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu:

Natalia Kozicz

Maciej Bebko

Jakub Bącik

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych startów w następnej edycji. Organizacją konkursu kierował zespół nauczycieli matematyki: Irena Talko, Magdalena Jabłońska. (ZSL Morąg)