AktualnościHALO MORĄG

W czasie pandemii odkrył pasję do malowania obrazów

Kacper Wróbel ma 12 lat, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu. Od najmłodszych lat interesował się rysowaniem, malowanie. Od około roku odkrył swoją nową pasję, jaką jest malowanie na płótnie. Tworzy piękne pejzaże o różnej tematyce. Jego prace może oglądać do końca wakacji w holu kina „Narie”.

– Młody, wrażliwy człowiek z ogromnym talentem. Miejmy nadzieję, że znajdzie się dobry nauczyciel, który będzie umiał pokierować go na odpowiednie tory. Być może będzie to nasz drugi Jan Matejko, kto wie?? – mówi jego mama, Katarzyna Wróbel.

Kacper zdradził, że lubi malować techniką akrylową. Jego obrazy powstają zazwyczaj w trzy godziny. Nie wiąże z tym przyszłości. Jest to jego hobby.

Kacper nie tylko maluję i rysuje, ale również tworzy budowle z papieru. Największą jego pracą jest dom z papieru z serialu „Dom z papieru”. Praca wymagała ogromnej precyzji i cierpliwości, aby wyglądała identycznie jak oryginał.

Prace Kacpra można oglądać w holu kina „Narie”, dzięki życzliwości dyrektora Morąskiego Domu Kultury Andrzeja Niewiadomskiego:

– Chętnie wspieramy twórczość mieszkańców naszego miasta, gminy, a zwłaszcza tych najmłodszych. Bez wahania zgodziłem się na wystawę młodego artysty Kacpra Wróbla. Zachęcam wszystkich do jej oglądania, do końca wakacji.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!