W dwa dni zatrzymali sześciu poszukiwanych

W ciągu ostatnich dwóch dni ostródzcy kryminalni zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni ostródzcy kryminalni zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Wszyscy, którzy „wpadli” w ostatnim czasie w ręce poszukiwaczy to osoby mające do odbycia kary pozbawienia wolności. Najdłuższy wyrok czeka na pewnego mieszkańca Ostródy, który w zakładzie karnym spędzi najbliższy rok. Mężczyzna ma do odbycia karę za przestępstwo kierowania gróźb karalnych.

Dwóch z zatrzymanych trafiło do zakładu karnego w związku z tym, że nie regulują obowiązku alimentacyjnego.

Inny z zatrzymanych natomiast opłacił zaległą grzywnę i pomimo zatrzymania nie trafi już do zakładu karnego.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)