W mieście powstaną mikrobiblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza  wszystkich małych i dużych miłośników majsterkowania oraz prac plastycznych do pomocy w budowaniu mikrobibliotek! Jak podkreślają organizatorzy, celem jest stworzenie trzech wyjątkowych domków dla naszych książek, które staną w parku miejskim i przy ul. Wyszyńskiego oraz na placu zabaw przy ul. Żeromskiego.

17 oraz 18 lipca w godzinach 16:00-18:00 przeprowadzone zostaną warsztaty z architektem, podczas których będzie można dowiedzieć się, czym są mikrobiblioteki i w jakim celu są budowane, powstaną  zasady ich użytkowania, a każdy z uczestników dowie się jak przebiegał proces ich projektowania.

 – Razem z nami zbudujecie od podstaw aż trzy mikrobiblioteki, którym nadacie wyjątkowy charakter oraz nazwę a na koniec zamontujemy je tak, aby wszyscy mieszkańcy Morąga mogli z nich korzystać. W trakcie warsztatów przewidziany jest poczęstunek dla uczestników. Na warsztaty zapraszamy do Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu – zapraszają morąscy bibliotekrze.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”

(red./MBP Morąg)