W Morągu popłynęła policyjna krew

W Morąskim Domu Kultury odbyła się akcja oddawania krwi zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Morągu oraz Zarząd Klubu HDK PCK KP PSP Ostróda JRG PSP w Morągu. Przyłączyli się do niej policjanci oraz pracownicy cywilni z morąskiego komisariatu.

Rozumiejąc pilną potrzebę oddawania tej bezcennej substancji, do akcji przyłączyli się policjanci oraz pracownicy cywilni morąskiego komisariatu. Wśród krwiodawców znalazł się również komendant Komisariatu Policji w Morągu – nadkom. Marek Kaszuba.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpiecznym procesem. Do tego celu, na każdym etapie, używane są wyłącznie narzędzia jednorazowego użytku, co wyklucza ryzyko zarażenia się wirusami przenoszonymi poprzez krew.

Krew jest substancją, której nie sposób wyprodukować w laboratorium. Zapotrzebowanie na ten bezcenny lek wciąż rośnie. Gest honorowego krwiodawstwa świadczy nie tylko o świadomości problemu ale również o wielkim sercu darczyńcy.

Jedna jednostka donacji to około 450 ml krwi, średnio w ciele dorosłego człowieka jest 5-6 litrów krwi. Ubytek ten u większości ludzi nie powoduje żadnych odczuć. Bardzo mały procent może doświadczać chwilowych zawrotów głowy, lecz krótki odpoczynek szybko przywraca wszystko do normy. (KWP Olsztyn)