AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

W Morągu powstał powszechny punkt szczepień

Morąski samorząd zdecydował, że powszechny punkt szczepień w Morągu powstanie w budynku Pływalni „Morąska Perła”.

– Jest to wynik analizy, jaką przeprowadziliśmy wewnętrznie w urzędzie, biorąc pod uwagę, jakie obiekty mieliśmy do dyspozycji: sale gimnastyczne, Morąski Dom Kultury, Miejską Bibliotekę publiczną i Pływalnię „Morąska Perła”. Ten ostatni obiekt zaproponował zastępca Burmistrza Morąga Leszek Biernacki. Dlatego zapadła decyzja, że będzie to pływalnia  – mówi Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

Jeżeli w trakcie funkcjonowania Punktu Szczepień pojawi się decyzja rządu o ponownym otwarciu pływalni i dostępie mieszkańców do takich obiektów to wtedy gmina będzie szukała punktu zastępczego. Burmistrz Morąga mówi, że będzie to prawdopodobnie Morąski Dom Kultury.

Punkt szczepień przygotowała Gmina Morąg, w ramach Narodowego Programu Szczepień, pod medycznym nadzorem i udziałem Szpitala Miejskiego w Morągu, funkcjonować będzie na koszt Gminy Morąg.

W miniony piątek przygotowanie Punktu Szczepień w Morągu było oceniane przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia.

Po konsultacji ze Szpitalem Miejskim w Morągu ustalono, że za lokal, pracowników administracyjnych odpowiada gmina, a szpital wszystkie sprawy medyczne.

Samorząd czeka teraz na decyzje o jego otwarciu i możliwości prowadzenia rejestracji.  Nie jest też jeszcze znamy termin rozpoczęcia rejestracji i samych szczepień.

(red./fot. Gmina Morąg)

error: Nie kopiuj!!!