AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

W Morągu założyli szpilki, aby pomóż dzieciom

Mieszkanki gminy Morąg również przyłączyły się do akcji #DzienSzpilek. Na wielu firmowych i prywatnych profilach na Facebooku pojawiły się zdjęcia pań w szpilkach. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom chorym na raka.

25 września w #DzienSzpilek załóż wysokie obcasy i pomóż małym wojownikom z kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei. To banalnie proste!
1. 25 września  zrób zdjęcie swoim szpilkom (założonym lub nie)
2. Opublikuj je jako post na swoim Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #DzienSzpilek
3. I gotowe!
Za każde takie zdjęcie Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową otrzyma 2 zł na rzecz pacjentów ze szpitala Przylądek Nadziei, w którym każdego roku leczy się 2000 dzieci z całej Polski!
Fundacja od 30 lat zakupuje drogie, nierefundowane leki oraz nowoczesny sprzęt medyczny, finansuje terapie i rehabilitacje, a także prowadzi unikatową w skali kraju Klinikę Mentalną, w której wsparcie psychologiczne otrzymują nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice.
Organizatorem akcji jest Moliera2, które w ubiegłym roku wsparło Alivia – Fundacja Onkologiczna. W ramach pierwszego
Dnia Szpilek opublikowano ponad 15 000 zdjęć, a na konto fundacji powędrowało 31 250 zł!
REGULAMIN DOSTĘPNY TUTAJ
www.naratunek.org/wp-content/uploads/2020/09/Regulamin-II-Ogólnopolski-DzienSzpilek.pdf
Zakładajmy szpilki i pobijmy nowy rekord dla dzieci zmagających się z nowotworem!-
czytamy na profilu organizatora akcji.

W naszym mieście i gminie do akcji do tej pory włączył się m.in.: Urząd Miejski w Morągu. Urzędniczki nałożyły dziś szpilki, żeby pomóc dzieciom chorym na raka oraz Morąski Dom Kultury, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szymanowie, szkoły podstawowe, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu. Od samego rana na korytarzach naszej szkoły można było podziwiać królujące szpilki. W tak szczytny cel oprócz pań , postanowili się włączyć również chłopcy na co dzień zamieszkujący w Internacie. Muzeum im. JG Herdera w Morągu również przyłączyło się do akcji. Do pomocy włączyły się panie z różnych sklepów oraz osoby prywatne.

Zachęcamy podzielcie się w komentarzu swoimi zdjęciami z dzisiejszej akcji.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!