W morąskich szkołach lekcje odwołane, nauczyciele na L4

W szkołach miejskich na terenie Gminy Morąg do końca tygodnia zostały odwołane zajęcia lekcyjne w niektórych klasach. Powodem są zwolnienia lekarskie nauczycieli. Tak dzieje się m.in. w SP 4, SP 1, SP 3 i SP 2, SP Łączno.

Dla wielu rodziców i ich dzieci było sporym zaskoczeniem, że lekcje nie odbędą się.
Jak poinformował nasz portal Marek Siudak, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Morągu, w tych czterech szkołach prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, dopóki stan osobowy nauczycieli na to pozwoli.

W niektórych placówkach prowadzone są normalnie zajęcia w klasach I – III i oddziałach przedszkolnych.

Według informacji uzyskanej u naczelnika wydziału oświaty, normalne zajęcia prowadzone są w SP Słonecznik, SP Żabi Róg i wszystkich przedszkolach w Gminie Morąg.
– Protest zdrowotny jest oddolną akcją nauczycieli wspieraną przez ZNP. Chcemy wyrazić swoje niezadowolenie z polityki Pani Minister wobec nas. Oprócz żądań płacowych chcemy zmian w ocenie nauczyciela i podstawie programowej, która jest przeładowana i powoduje frustrację wśród dzieci, rodziców i nauczycieli – powiedziała nam jedna z nauczycielek.

ZNP na swojej stronie internetowej zaapelował do wszystkich pracowników oświaty w województwie, aby zadbali o swoje zdrowie od stycznia br. i odwiedzali swoich lekarzy rodzinnych i lekarzy specjalistów. Jeśli będzie taka konieczność korzystajcie ze zwolnień lekarskich i badań specjalistycznych – napisali przedstawiciele związku.
Szczegółowe informacje rodzice uczniów mogą uzyskać u poszczególnych dyrektorów szkół.

Informacja SP Łączno

Pilna informacja!!! Łączno, dnia 02.01.2019r.

W związku ze zmianą organizacji pracy szkoły, informuję, że zajęcia dydaktyczne 3.01 i 4.01 w klasach 0 -III zostają odwołane. W razie niemożności zapewnienia opieki dziecku w domu, w tych dniach zapewniamy zaplecze opiekuńczo – wychowawcze. Obiady w tych dniach będą odwołane. Gdyby nieobecność nauczycieli wystąpiła w dniu 07.01.2019r. o odwołaniu zajęć poinformujemy na stronie szkoły www.splaczno.pl

W związku z jutrzejszą zmianą organizacji szkoły zmianie ulegają również odwozy:
Klasy 4, 6a, 6b odwóz 12.40 (Kalnik-Królewo-Chonik i Złotna-Markowo-Strużyna).
Klasy 5, 7, 8 odwóz 13.40 (Kalnik-Królewo-Chonik i Złotna-Markowo-Strużyna).
Kierunek Abramówka odwóz tylko o 13.40.

Informacja SP 1 Morąg

UWAGA. ODWOŁANE ZAJĘCIA W DNIACH 3-4 STYCZNIA 2019 R.

W związku z brakiem możliwości realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych oraz zapewnienia bezpieczeństwa uczniom z uwagi na zwolnienia lekarskie nauczycieli informujemy, że w dniach 3-4 stycznia 2019 zajęcia zostają odwołane. Dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze.

(red.)