AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

W Ostródzie nietrzeźwy, w Morągu na zakazie

Wczoraj w Ostródzie na ul.11 Listopada policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, w Morągu na ul. Żeromskiego kierujący mercedesem poruszał się pomimo obowiązującego zakazu sądowego.

Wczoraj (09.01.23) w Ostródzie na ul. 11 Listopad policjanci ruchu drogowego ostródzkiej jednostki policji zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki renault będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy kat. „B”. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Obsługujący zdarzenie policjanci ustalili, że właścicielem pojazdu jest siedzący na miejscu pasażera trzeźwy mężczyzna. Tłumaczył, że nie mógł on kierować swoim samochodem z uwagi na obowiązujący go zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyźni wspólnie dojeżdżali do pracy. Za udostępnienie swojego renault został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

W Morągu przy ul. Żeromskiego policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego morąskiego komisariatu zatrzymali do kontroli pojazd marki mercedes, którego 50-letni kierujący posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo użytkowany pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mając powyższe na uwadze policjanci sporządzili do sądu niezbędną dokumentację i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, który przekazali osobie wskazanej.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!