W parku miejskim powstała siłownia

W parku miejskim, zwanym popularnie przez mieszkańców alejkami powstała siłownia plenerowa.

Znajdują się na niej urządzenia:  pajacyk, biegacz, drabinka, motyl rewers, orbitrek, rower, prasa nożna, jeździec, wioślarz, wyciąg górny, krzesło do wyciskania, motyl, stół do gry w szachy, warcaby, chińczyk, strefa relaksu składającą się z 4 ławki parkowe, 2 kosze na śmieci, 1 stojak na rowery, nawierzchnia żwirowa.

Zostanie rozbudowany także plac zabaw. – Zabezpieczyliśmy w budżecie gminy 350 000 zł na budowę nowego placu zabaw w parku miejski, w sąsiedztwie urzędu miejskiego. Pojawi się tam 16 nowych urządzeń do zabawy dla dzieci – mówi Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

Będą to nowe huśtawki, zjeżdżalnia linowa, trampoliny, piaskownica. Gmina  docelowo planuje zamontować tam także nowe ławki, położyć nowe utwardzone chodniki oraz powierzchnie z nawierzchni syntetycznej poliuretanowej pod urządzeniami do zabawy. Nawierzchnia piaskowa zostanie tylko przy huśtawce 6-osobowej ( w okręgu), przy piaskownicy oraz zjeżdżalni linowej.

– Plan zabaw będzie ogrodzony do wysokości 120 cm. Zostanie zamontowanych 5 furtek z samozamykaczami. Poza placem zabaw zostanie postawiona siłownia zewnętrzna z 7 urządzeniami do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych. Na całym terenie postawimy nowe ławki, w tym będą 3 podwójne ławki z pergolami, gdzie pojawi się zieleń i miejsce zacienione oraz kosze na śmieci – opowiada Tadeusz Sobierajski.

(red./fot. dw)