AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

W parku przy ul. Wyszyńskiego trwa budowa pumptracku

Budowa pumptracku w Parku przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Morągu dofinansowana została z PROW na lata 2014-2020. Tor rowerowy typu „pumptrack”  to rekreacyjny obiekt małej architektury, który obecnie powstaje w naszym mieście.

Prace przy tej inwestycji będą polegały na wykonaniu toru rowerowego wraz z utwardzeniem ścieżki prowadzącej do toru oraz montażu wyposażenia. Będzie on stanowił uzupełnienie zagospodarowania terenów zielonych od ul. Sienkiewicza do Pływalni w Morągu.

Teren przeznaczony na budowę toru rowerowego „pumptrack” jest przygotowany pod planowaną inwestycję, wyrównany i pokryty zielenią.
PARAMETRY BUDOWANEGO PUMPTRACKU:
– długość bieżni (po osi toru) ok. 110 m;
– szerokość pasma jezdnego od 1,80 do 4,00 m;
– wysokość przeszkód: od 0,40 m do 0,80 m;
– miejsce startowe typu „SPEEDBOX”;
– ilość muld: 17 szt.;
– ilość przeszkód typu STOLIK: 1 szt.;
– ilość przeszkód typu TRANSFER: 1 szt.;
– ilość przeszkód typu DOUBLE: 1 szt.;
– ilość band: 3 szt.

Pumptrack to niewielki tor łączący jazdę jednośladem (zwykle rowerem) i wszechstronny trening. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół”.

Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Pomaga także w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną.

Koszt inwestycji to 319 800 zł, z czego dofinansowanie 203 488 zł, a 116 312 zł to wkład własny Gminy Morąg.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!