W SOSW w Szymanowie powstanie przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych

W SOSW w Szymanowie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pawilonu przedszkolnego. Obiekt będzie w pełni dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne i co najważniejsze będzie służył najmłodszym.

Projekt pn. „Rozbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku garażowego na potrzeby pawilonu dydaktyczno-wychowawczego wraz z budową łącznika i przebudową istniejącego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Szymanowie” finansowany jest w 100% ze środków Powiatu Ostródzkiego. Jego wartość opiewa na kwotę 1 506 382,14 zł, a termin wykonania to 03 listopada 2019 r.

W ramach inwestycji powstanie budynek parterowy o pow. 272,05 m2 z czterema nowoczesnymi salami zajęciowymi, łącznikiem, szatnią, pomieszczeniem porządkowym, sanitariatami i korytarzem. Z pomieszczeń będą korzystać najmłodsi uczestnicy procesu dydaktycznego, przedszkolaki. Aby połączyć nową część z istniejącą już infrastrukturą, przebudowie ulegną również dwie sale zajęciowe i komunikacja o łącznej pow. 87,25 m2. Powstanie także przestronny taras o pow. 90,50 m2.

(red./Wydział Promocji SP Ostróda)