Warmia i Mazury

Wakacyjne loty z Warmii i Mazur do Chorwacji

Bezpośrednie loty z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach do chorwackiej Rijeki rozpoczną się 3 lipca i będą realizowane do 4 września 2021 roku.

Wakacyjne połączenia obsługiwane będą przez LOT samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Pandemia na długo zamroziła najmłodsze polskie lotnisko, ale wciąż wspieramy starania jak najszybszego powrotu do normalności również w ruchu lotniczym na Warmii i Mazurachprzyznaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Przed Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury stoi teraz zadanie sukcesywnego zwiększania liczby pasażerów i poszerzania oferty. Kolejne nowe połączenie jest potwierdzeniem, że proces odmrażania postępuje w dobrym kierunku. 

Loty będą realizowane w każdą sobotę. Z Chorwacji samoloty odlatywać będą o godz. 12, natomiast na Warmii i Mazurach lądować będą o godz. 14.05. Z kolei z lotniska w Szymanach wylatywać będą o godz. 14.50 i lądować będą w Chorwacji o godz. 16.50.

Rijeka, trzecie co do wielkości miasto Chorwacji położone w Zatoce Kvarner nad Morzem Adriatyckim, słynie z malowniczych krajobrazów rozciągających się ze wzgórza Trsat, urzekających plaż i tętniącego życiem Starego Miasta. Turystom oferuje wszystkie atrakcje nadmorskiego kurortu i stanowi jednocześnie idealny punkt wypadowy do dalszej eksploracji chorwackiego wybrzeża – m.in. oddalonej o 7 km wyspy Krk, docenianej za historyczne zabytki, czy Riwiery Opatija, obfitującej w kamieniste plaże, długie promenady i restauracje serwujące dania kuchni regionalnej.

Bilety w cenie od 249 zł/os. za podróż w dwie strony, dostępne są już w sprzedaży na stronie www.lot.com oraz w wybranych biurach podróży.

Bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów, są priorytetem zarówno dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, jak również Polskich Linii Lotniczych LOT. Wszystkie rejsy realizowane są z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z zaleceniami sanitarnymi dot. minimalizacji transmisji Covid-19.

Pracownicy lotniska oraz linii lotniczej są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Osoby wchodzące na terminal pasażerski zobowiązane są do pomiaru temperatury ciała, noszenia maseczki ochronnej i zachowania dystansu społecznego, tam gdzie to możliwe.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!