KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

WAMA Film Festival – retrospekcja

Przez najbliższe tygodnie widzowie w Działdowie, Elblągu, Bartoszycach, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Ełku i Iławie zobaczą cztery filmy z programu 7. edycji WAMA Film Festival.

W ramach „Retrospekcji” zostaną pokazane trzy krótkie metraże oraz pełnometrażowy film fabularny.

Na program składają się zdobywca Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich oraz Nagrody Jury Warmii i Mazur „Dalej jest dzień” Damiana Kocura, laureat Nagrody Specjalnej Michelin Polska SA „Noamia” Antonio Galdameza oraz nominowana do Nagród im. Jana Machulskiego „We have one heart” w reżyserii Katarzyny Warzechy.

Ostatnim filmem jest zdobywca wyróżnienia olsztyńskiej publiczności – „Nadzieja” w reżyserii Marii Sødahl z poruszającą kreacją Stellana Skarskarda.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Organizatorem 8. edycji WAMA Film Festival, który potrwa od 5-9 października 2021 roku, jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Wydarzenie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wamafestival.pl

WAMA Film Festival skoncentrowany jest wokół tematu wielokulturowości oraz międzynarodowych koprodukcji filmowych, co wyraźnie profiluje i wyróżnia tę imprezę na tle innych, istniejących w Polsce festiwali filmowych.

Harmonogram projekcji:
– Miejski Dom Kultury w Działdowie (14 września)
– Kino Światowid w Elblągu (15 i 16 września)
– Bartoszycki Dom Kultury (21 września)
– Braniewskie Centrum Kultury (22 września)

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!