Warmia i Mazury e-sportem stoją

Blisko 300 graczy z całego regionu wystartuje w eliminacjach mistrzostw Warmii i Mazur w e-sporcie. Finałowa rywalizacja w najpopularniejszych grach sieciowych odbędzie się natomiast 7 listopada 2019 roku w Olsztynie.

W drugiej edycji regionalnego czempionatu zaplanowano zmagania w Counter-Strike, FIFA20 oraz TEKKEN (eliminacje a następnie faza finałowa). Oprócz rozgrywek skierowanych do graczy, którzy przejdą eliminacje, możliwe będą rozgrywki w strefach free2play.

Wśród zaproszonych gości znajdują się eksperci, którzy zaprezentują zasady funkcjonowania narzędzi cyfrowych – kryptowaluty czy Copernicoin. Przedstawią również zagadnienia związane z ewolucją grafiki komputerowej oraz bezpieczeństwem w sieci. Uczestnicy zapoznają się także z zasadami prawidłowego odżywiania przed komputerem.

Oprócz rywalizacji w grach komputerowych zaplanowano też inne wydarzenia towarzyszące: strefę kibica, wyścigi dronów, stoisko z Wirtualną Rzeczywistością. Z kolei pierwszoligowy klub sportowy Stomil Olsztyn rozstawi specjalne boisko, na którym będzie można sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności.

Początek finałowej imprezy w olsztyńskiej hali Urania o godzinie 9. Zapisy w formie elektronicznej pod adresem: https://astrogg.pl/f/mwim2019/

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 10 tys. zł.

Organizatorem mistrzostw jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest ASTROBOYZ.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2487762871313846/permalink/2518622631561203/

(wwim)