KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2021

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego informuje, że tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 19 września br., na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku.

Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania się rolników z całego województwa. To także okazja aby podziękować im za całoroczną, mozolną i bardzo trudną pracę, którą wykonują każdego dnia.

Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca dożynkowego. Nawiązując do tradycji, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego corocznie podczas uroczystości organizuje konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, który kierowany jest do wszystkich gmin z terenu województwa.

W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach dziękczynienia za plony oraz zachęcamy do wzięcia udziału w ww. konkursie. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne poniżej:

Regulamin wraz z załącznikami

Karta zgłoszenia

Podczas uroczystości nie zabraknie także wielu innych atrakcji. Będzie można podziwiać prawdziwe arcydzieła sztuki ludowej oraz skosztować przepysznych wypieków. Ważnym punktem programu będzie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko dożynkowe Kół Gospodyń Wiejskich.

Jednocześnie Samorząd Województwa informuje, że z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, w przypadku zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, może zostać podjęta decyzja o odwołaniu imprezy.

Osoby do kontaktu: Joanna Bobrowska tel. /89/ 5219274, e-mail: j.bobrowska@warmia.mazury.pl,

Magdalena Kitkowska tel. /89/ 5219233, e-mail: m.kitkowska@warmia.mazury.pl

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!