Warsztaty mundurowe dla uczniów szkół średnich

Już jutro w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbędą się Warsztaty Mundurowe dla uczniów szkół średnich. Młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca w poszczególnych służbach i co zrobić, by dostać się do tych formacji. Warsztaty to również doskonała okazja by porozmawiać z mundurowymi na temat zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Jutro (04.04.2019r.) w godzinach 10:00-12:00 w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 22A odbędą się Warsztaty Mundurowe dla uczniów szkół średnich. W pokazy zaangażowani zostali przedstawiciele służ mundurowych oraz formacji umundurowanych: Policji, Wojska, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, PCK, Służby Więziennej oraz przedstawiciele Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Kraju i Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca w poszczególnych służbach oraz o tym jak wygląda procedura przyjęcia do tych formacji. Spotkanie z uczniami to również doskonała okazja by porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych  służb na temat zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa.

(KPP Ostróda)