Warsztaty mundurowe dla uczniów szkół średnich

W Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Warsztaty mundurowe dla uczniów szkół średnich. W przedsięwzięciu wzięły udział służby mundurowe oraz formacje umundurowane. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do poszczególnych służb oraz praca mundurowych. Była to również doskonała okazja, by porozmawiać na temat zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Dzisiaj (04.04.2018) na hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się III Warsztaty służb mundurowych dla szkół średnich. W przedsięwzięciu wzięły udział następujące służby i formacje umundurowane:

Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostródzie

Państwowa Straż Pożarna w Ostródzie

Warmińsko – Mazurski Oddział Straży Granicznej

Straż Miejska w Ostródzie

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

16 Batalion Zmechanizowany w Morągu

4 Warmińsko – Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Oddział Rejonowy PCK w Ostródzie

Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej

Związek Strzelecki „Strzelec”

Zakład Karny w Iławie

Każda ze służb prezentowała młodzieży atuty swojej formacji i zachęcała do wstąpienia w swoje szeregi. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda procedura przyjęcia do tych formacji.  Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie zwiedzali kolejne stoiska.

Ostródzcy policjanci na swoim stoisku przygotowali szereg atrakcji. Odwiedzający mieli m.in. możliwość obejrzenia sprzętu, jaki funkcjonariusze wykorzystują podczas codziennej służby. Instruktor taktyk i technik interwencji demonstrował techniki samoobrony.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa służbowego przewodnika Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie oraz pokaz przygotowany przez ostródzkiego przewodnika psa służbowego.

Warsztaty były też okazją do tego aby przypomnieć podstawowe zasady związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz w tym zakresie przygotowali przedstawiciele Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie.

Spotkanie z młodymi ludźmi to również doskonała okazja do rozmowy o szeroko pojętym bezpieczeństwie, w tym również  w ruchu drogowym.

(KPP Ostróda)