Warto dbać o majątek – bezpłatne porady prawne

Dziesiąta edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu pod hasłem „Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem” odbędzie się 30 listopada 2019 roku.

W 29 miastach Polski niemal 600 notariuszy będzie udzielało wszystkim zainteresowanym osobom bezpłatnych informacji prawnych.

Wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem, i jak we właściwy sposób, zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych.

Spotkania z notariuszami są okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia, które są bardzo często mylone. Notariusze wyjaśnią, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem (notarialne poświadczenie dziedziczenia).

Wskażą na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

Z pewnością przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać dalej firmie i uchronić ją przed bankructwem.

Konsultacje na Warmii i Mazurach (w godz. 10-16):
– Elbląg: Ratusz Staromiejski, ul. Stary Rynek 25
– Olsztyn: NOT, Pl. Konsulatu Polskiego 1

Więcej informacji na temat Dnia Otwartego Notariatu na stronie internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl

(wwim)