AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Ważna informacja z morąskiego szpitala

– Szpital w Morągu, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadził całkowity zakaz odwiedzin, zawiesił działalność Działu Rehabilitacji i Oddziału Rehabilitacji Dziennej oraz przyjęcia tzw. planowe – informuje Ewa Michałowska, prezes morąskiej lecznicy.

Dla pacjentów zgłaszających się do Izby Przyjęć wprowadzono obowiązkową ankietę, której wypełnienie pozwoli na określenie ryzyka zarażeniem się koronawirusem. W tym celu ograniczono wejścia inne niż do Izby Przyjęć morąskiego szpitala.

– Informuję, że szpital uruchomił możliwość uzyskania porady lekarskiej przez telefon dla pacjentów w Poradni Neurologicznej (w czasie jej funkcjonowania), Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej i Pielęgniarskiej, powyższa porada pozwala na otrzymanie recepty związanej ze stanem zdrowia i na podstawie kodu (bez obecności w szpitalu, poradni) na jej realizację w aptece. W sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia oczywiście świadczone są usługi medyczne w miejscu udzielania świadczeń – wyjaśnia Ewa Michałowska.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!