Warmia i Mazury

Wernisaż wystawy Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

W gościnnych przestrzeniach Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie otwarto wystawę pokonkursową, na której zaprezentowano prace 50 młodszych i starszych twórców, nagrodzonych i wyróżnionych w wojewódzkim etapie Konkursu.

Wydarzenie zgromadziło wielu autorów prac, którym towarzyszyli rodzice i opiekunowie, znajomi. Oficjalnego otwarcia wystawy i przywitania wszystkich uczestników dokonała Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh. Sylwia Jaskulska. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Michał Kamieniecki.

Największe emocje towarzyszyły wszystkim podczas wręczania nagród i wyróżnień .

Nagrodzone prace będą reprezentowały Warmię i Mazury w finale krajowym Konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi już 24 marca br. Wszystkie wystawiane prace wybrano spośród zgłoszonych 192 prac, zwycięzców etapów powiatowych i środowiskowych.

Dziękujemy Gabinetowi Marszałka za przygotowanie upominków. Dziękujemy pracownikom CEIiK w Olsztynie za piękne „powieszenie” wystawy.

(Oddział Wojewódzki Związku OSP RP/fot. Marcin Kierul)