AktualnościHALO MORĄG

Wernisaż wystawy przed morąskim ratuszem

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Morągu, zaprasza do Galerii Ratuszowej na wernisaż wystawy malarstwa i Grafiki Magdaleny Dudzik, który został zaplanowany w piątek, 3 lipca br.

Początek wydarzenia o godz. 12.00 na placu przed morąskim ratuszem. Tytuł wystawy „TIME-ART 2 .

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Magdalena Dudzik to malarka, fotografka, animator kulturalny (preferowane techniki: akryle, oleje, akwarela, grafika, pastele, fotografia) autorka wielu fotografii

Uczyła się w olsztyńskim Liceum Plastycznym pod kierunkiem tak znakomitych nauczycieli, jak Ewa Plichta-Lubieniecka czy Ryszard Szmit. Fotografować zaczęła już w szkole średniej, zaś tajników fotografii uczyła się w pracowni Mieczysława Wieliczko w olsztyńskim Pałacu Młodzieży. Z zawodu specjalistka do spraw reklamy. Jest czynnym członkiem olsztyńskiego Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, w którego szeregi weszła w 2006 r. Aktualnie od 11.02.2020r. prezes w Związek Plastyków Warmii i Mazur w Olsztynie .

Magdalena Dudzik, tworzy malarstwo farbami olejnymi, akrylowymi, akwarelą, tuszem, oraz pastelami. Tworzy pejzaże, abstracje oraz portrety. Dudzik zajmuje się również fotografią, ulubionym motywem jej twórczości są dzieci. Na swoich zdjęciach artystka stara się pokazać ich naturalność, radość oraz spontaniczność.

Dudzik brała udział w wystawach zbiorowych artystów amatorów województwa organizowanych przez Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi”. Jej prace eksponowano również na Wojewódzkich Przeglądach Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie. Pierwsza indywidualna ekspozycja twórczości fotograficznej Dudzik miała miejsce w 2010 r. w olsztyńskim Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

(red./ fot. arch. MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!