AktualnościHALO MORĄG

Wezwał policjantów, by … zrobić na złość konkubinie

Mandatem karnym ukarany został mieszkaniec gminy Małdyty, który zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że jego konkubina zajmuje się dziećmi pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, w ten sposób chciał zrobić kobiecie na złość.

Wczoraj (31.08) wieczorem na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna zgłaszając nietrzeźwą kobietę opiekującą się dziećmi. Policjanci pojechali we wskazany adres sprawdzić to zgłoszenie. Na miejscu okazało się, że kobieta jest trzeźwa i prawidłowo opiekuje się swoimi dziećmi. W mieszkaniu był również jej konkubent- zgłaszający całą interwencję. Jak okazało się, to mężczyzna był pijany i jak oświadczył policjantom, wzywając ich chciał zrobić partnerce na złość.

Za bezpodstawne wezwanie funkcjonariuszy mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Policjanci przypominają

Niepotwierdzone zgłoszenia, głupie żarty, głuche telefony, czy też bezpodstawne wezwania wydłużają czas reakcji policjantów w sytuacjach, gdzie faktycznie potrzebna jest pomoc.

Bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych jest wykroczeniem.

Zgodnie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń:

Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!