AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Widać pierwsze efekty termomodernizacji szpitala

Widać już pierwsze efekty termomodernizacji budynków Szpitala Miejskiego w Morągu Spółka z o.o. wraz z budową kolektorów słonecznych w celu poprawy efektywności energetycznej budynków oraz instalacja, uruchomienie i konfiguracja systemu oddymiania i napowietrzania klatek schodowych szpitala.

– Termomodernizacja naszego szpitala była bardzo ważna dla mnie, oprócz oszczędności finansowych, które będą wynikiem inwestycji, szpital zyska nowy walor estetyczny. Dobrze złożony wniosek pozwolił nam na uzyskanie dofinansowania, ale gdyby nie decyzja o zabezpieczeniu wkładu własnego, niezbędnego do realizacji zadania przez Pana Burmistrza Tadeusza Sobierajskiego i Rady Miejskiej w Morągu nie byłoby to możliwe. Prace trwające na zewnątrz budynków, jak i w środku będą stanowić utrudnienia, dlatego proszę o ostrożność –  mówi  Ewa Michałowska

Przypomnijmy. Zakres robót obejmuje w szczególności m.in.: budynek główny szpitala: elewacja budynku z tynku termoizolacyjnego, ocieplenie przegród budynku, wymiana stolarki okiennej z nawiewnikami okiennymi, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej, modernizacja instalacji wewnętrznych (c.o., c.w.u.), modernizacji instalacji wentylacyjnych, wymiana oświetlenia wbudowanego na energooszczędne, demontaż komina i maszynowni, wymiana pokrycia dachowego, wykonanie systemu oddymiania i napowietrzania grawitacyjnego dróg ewakuacyjnych; pawilon szpitalny: ocieplenie przegród budynku, częściowa wymiana stolarki okiennej, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej, modernizacja instalacji wewnętrznych (c.o., c.w.u.), modernizacji instalacji wentylacyjnych, wymiana oświetlenia wbudowanego na energooszczędne, wykonanie systemu oddymiania i napowietrzania grawitacyjnego dróg ewakuacyjnych, docieplenie ścian budynku, instalacja kolektorów słonecznych.

Wartość projektu z wniosku o dofinansowanie: 9 478 793,34 zł. Wartość całego projektu po przetargu na roboty budowlane: 11 579 249,62 zł (w tym roboty budowlane: 11 227 071,62 zł).  Wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Budowlane „WITKA” Sp z. o.o. z Olsztyna.

Kwota dofinansowania: 7 824 319,43 zł.

Termin realizacji: 31.07.2021 r.

– Szpital Miejski w Morągu Sp. z o. o. jest spółką ze 100% udziałem gminy realizującą zadanie — opieka zdrowotna. Obecnie Spółka realizuje zadanie inwestycyjne „Termomodernizacja budynku Szpitala Miejskiego w Morągu”. Podwyższenie kapitału zakładowego jest to wkład własny do w/w zadania, które jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w wysokości 7 824 319 złotych – napisał w uzasadnieniu do projektu uchwały Burmistrz Morąga, Tadeusz Sobierajski.

To nie jedyne wsparcie dla morąskiego szpitala zapewnia burmistrz.

– Wsparcie szpitala polega na zapewnieniu w budżecie Gminy Morąg wkładu własnego dla projektu w odniesieniu do robót budowalnych, które łącznie wynoszą 3 667 153,74 zł – mówi Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

Efekty prac już można zobaczyć w galerii poniżej.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!