Więcej pociągów na długie weekendy listopadowe

PKP Intercity uruchamia dodatkowe pociągi na dwa długie weekendy listopadowe, przypadające w okolicach Wszystkich Świętych i Narodowego Święta Niepodległości. Na największych dworcach podróżni będą mogli liczyć na pomoc informatorów mobilnych. Przewoźnik jest przygotowany na obsługę setek tysięcy pasażerów, którzy w tym okresie będą podróżować po Polsce.

W trosce o komfort pasażerów i ich jak najsprawniejszą obsługę w okresie zwiększonego zainteresowania podróżami koleją PKP Intercity zaplanowało uruchomienie dodatkowych pociągów:

IC Odra relacji Warszawa – Wrocław – 2 listopada;

IC Odra relacji Wrocław – Warszawa – 3 listopada;

EIC Ślęża relacji Wrocław – Gdynia – 2 i 9 listopada;

EIC Ślęża relacji Gdynia – Wrocław – 3 i 11 listopada;

TLK Jagna relacji Łódź – Gdynia i Gdynia – Łódź – 1, 3, 9 i 11 listopada;

TLK Zamoyski relacji Przemyśl – Kraków – 3 i 11 listopada;

TLK Malinowski BIS relacji Kraków – Warszawa – 3 i 11 listopada;

TLK Pobrzeże BIS relacji Łódź – Warszawa – Gdynia – 1 i 9 listopada;

TLK Pobrzeże BIS relacji Gdynia – Warszawa – Łódź – 3 i 11 listopada.

Co więcej,PKP Intercity będzie na bieżąco monitorować frekwencję w swoich składach i jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, uzupełni je dodatkowymi wagonami.

Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. W czwartek 31 października oraz w niedzielę 3 listopada, jak również w piątek 8 i poniedziałek 11 listopada na dziesięciu dworcach w największych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Sposoby na tańsze podróżowanie

Pasażerom, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem PKP Intercity proponuje atrakcyjne promocje cenowe. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20%.  Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10%.

Jednak nawet decydując się na spontaniczny wyjazd i kupując bilety w ostatniej chwili, można liczyć na tańsze podróże. Bilety weekendowe, umożliwiające wielokrotne przejazdy, są ważne od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych.

W okresie długich weekendów listopadowych obowiązują:

1) od 31 października 2019 r. od godziny 19:00 do 4 listopada 2019 r. do godziny 6:00;

2) od 8 listopada 2019 r. od godziny 19:00 do 12 listopada 2019 r. do godziny 6:00.

Wybierając Bilet weekendowy za 81 zł można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł.

Dla osób planujących wyjazd z najbliższymi, PKP Intercity ma ofertę Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Każdy wówczas otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet.

Bilety dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jednocześnie przewoźnik apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i wzmożonej czujności na przejazdach kolejowych. Urząd Transportu Kolejowego przygotował wideoporadnik pokazujący, jak należy bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy, przestrzegając podstawowych reguł bezpieczeństwa. Można się z nim zapoznać na stronie www.utk.gov.pl/przejazdy/.

Lubisz weekendowe i niedrogie podróże?
Ulubione miejsca w Polsce przez cały weekend, bez ograniczeń?
Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny.

Bilety uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek (termin ważności rozpoczyna się od daty wskazanej na bilecie).

Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z oferty w tzw. „długie weekendy”, wtedy ważność biletu może zostać rozszerzona również na dzień roboczy sąsiadujący bezpośrednio z weekendem (Polregio powiadamia o wydłużeniu terminu ważności biletów turystycznych i mini biletów turystycznych).

Na bilecie należy wpisać imię i nazwisko oraz posiadać dokument stwierdzający tożsamość. Dane Podróżnego potwierdzać można również przy użyciu usługi mTożsamość.

Długi weekend powiązany ze Świętem Wszystkich Świętych 1 listopada:

Bilety turystyczne oraz mini bilety turystyczne będą obowiązywać od czwartku 31 października od godz. 18:00 do poniedziałku 4 listopada do godz. 6.00. 

Kolejny długi weekend na Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada:

Bilety turystyczne oraz mini bilety turystyczne będą obowiązywać od piątku 8 listopada od godz. 18:00 do wtorku 12 listopada do godz. 6.00. 
Bilet mini turystyczny można już również zakupić online!

Za pośrednictwem:

– systemu sprzedaży bilety.polregio.pl,

– mobilnej aplikacji POLREGIO.

Bilet dostępny jest w wersjach:

Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).
Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Bilet turystyczny i mini turystyczny możesz nabyć: w kasie biletowej, u konduktora i w automacie biletowym.

Mini bilet turystyczny możesz dodatkowo zakupić w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl oraz mobilnej aplikacji POLREGIO.
Uwaga! 
Od 1 września 2018 r. bilety wydane wg oferty nie są już honorowane w pociągach uruchamianych przez Koleje Dolnośląskie. 

Posiadacze biletów weekendowych (biletu turystycznego i mini biletu turystycznego) mogą podróżować na jego podstawie na wybranych odcinkach linii kolejowych poza granicami Polski. Szczegółowe wykazy odcinków, na których honorowane są te bilety, znajdują się w zakładkach z ofertami międzynarodowymi w komunikacji z Republiką Czeską i Niemcami.

Pełna treść Taryfy Przewozowej (TPR).

(PKP Intercity/ Polregio)