AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Wieniec oraz stoisko Sołectwa Kalnik zdobyły uznanie podczas powiatowych dożynek

Wieniec dożynkowy oraz przygotowane stoisko Sołectwa Kalnik zdobyło uznanie uczestników powiatowych dożynek, które odbyły się w minioną niedzielę w Ostródzie. Mieszkańcy naszego powiatu, którzy przyszli tego dnia na parking przed starostwem podziwiali wieńce dożynkowe, a najbardziej spodobał się im ten przygotowany przez Sołectwo Kalnik. Podobnie było ze stoiskiem, które cieszyło się ogromnym powodzeniem. Oceniane było przez mieszkańców najlepiej.

Starania naszego sołectwa nie doceniła jednak komisja konkursowa w składzie:  Zofia Stankiewicz, przewodnicząca Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie ostródzkim, Beata Mazur, przewodnicząca Rady Powiatu Ostródzkiego oraz Anna Bazydło, pracownik wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Choć uczestnicy wydarzenia głośno chwalili wieniec z Gminy Morąg, to jury sklasyfikowało go na 4 miejscu, na równi z pozostałymi, które nie znalazły się w pierwszej trójce. W przypadku stoiska Sołectwu Kalnik komisja przyznała tylko 3 miejsce.

– Nasz wieniec dożynkowy nie zajął żadnego miejsca na podium ,a stoisko uplasowało się na 3 miejscu. W roku 2022 nasze stoisko w Ostródzie otrzymało tylko wyróżnienie, a tydzień po na dożynkach wojewódzkich zdobyliśmy 1 miejsce – mówią przedstawiciele Sołectwa Kalnik i dodają: –

Cieszymy się jednak , że wszyscy uczestnicy odwiedzający nasze stoisko docenili nasz trud i wysiłek włożony zarówno w wieniec dożynkowy jak i stoisko. Potrawy znikały w mgnieniu oka, a dekoracje wykonane przez KGW Kalnik były licznie podziwiane i fotografowane. No cóż … może kiedyś innemu sołectwu z naszej gminy uda się wreszcie zdobyć 1 miejsce na dożynkach powiatowych….Od wielu lat mimo wielkich starań różnych sołectw ten tytuł jest dla Morąga nie do zdobycia. Gmina Ostróda widocznie nie ma sobie równych, również od wielu lat. Bez względu na wynik kolejnych dożynek gminnych w Morągu, nasza przygoda Sołectwa Kalnik w powiecie ostródzkim właśnie dziś się zakończyła. Dziękujemy, że nam kibicowaliście. Dziękujemy również całemu zespołowi KGW Kalnik za tak wielkie zaangażowanie w przygotowaniach- mamy nadzieję, że wystarczy Wam sił na zakończenie maratonu dożynkowego w Olsztynku .

– Najszczerzej dziękuję i gratuluję. Naprawdę nasz wieniec i stoisko były przepiękne, wypracowane, wyróżniały się na tle innych. Dziękujemy Kalnik za niezawodną reprezentację – mówi Katarzyna Zarachowicz, zastępca Burmistrza Morąga.

Za tydzień Sołectwo Kalnik będzie reprezentować Gminę Morąg na dożynkach wojewódzkich w Olsztynku. Będziemy Was wspierać i kibicować.

– Spróbujemy swoich sił na dożynkach wojewódzkich w Olsztynku i bez względu na wynik zamierzamy miło i wspaniale spędzić czas w pięknym skansenie – mówią przedstawiciele Sołectwa Kalnik.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!