Wiosenny bilans zdrowia z NFZ
„Wiosenny bilans zdrowia” realizowany w dniach 1-18 kwietnia 2025 r. to wspaniała okazja, aby zadbać o swoje samopoczucie i kondycję po zimie.
W ramach akcji:
2.04.2025 r. – Kino Kobiet – 17:30-19:00 – Aura Olsztyn, koło Kina Helios – stanowisko profilaktyczne: analiza składu masy ciała, nauka samobadania piersi na specjalistycznych fantomach, profilaktyka chorób nerek – dieta, zdrowy styl życia.
4.04.2025 r. – Zdrowie Kobiet – 10:00-13:00 – Szpital Kliniczny MSWiA w Olsztynie – mammografia, cytologia, tomografia (badania wymagają wcześniejszej rejestracji tel. 89 539 81 00), prelekcje ekspertów, nauka samobadania piersi i jąder na specjalistycznych fantomach.
4.04.2025 r. – Droga do zdrowia – Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie – prelekcja dot. programów profilaktycznych, zdrowych nawyków żywieniowych oraz samodzielności w poruszaniu się po systemie opieki zdrowotnej, nauka samobadania piersi i jąder na specjalistycznych fantomach – spotkanie zamknięte
7.04.2025 r. – Droga do zdrowia – Liceum Korczakowskie w Olsztynie – prelekcja dot. programów profilaktycznych, zdrowych nawyków żywieniowych oraz samodzielności w poruszaniu się po systemie opieki zdrowotnej, nauka samobadania piersi i jąder na specjalistycznych fantomach – spotkanie zamknięte
9.04.2025 r. – Czysta woda – zdrowia doda – Przedszkole nr 12 w Olsztynie – warsztaty promujące zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci, higiena jamy ustnej i profilaktyka próchnicy – spotkanie zamknięte
11.04.2025 r. – Dzień z profilaktyką – 9:00-12:00 – ul. Cicha 9, Pasłęk – stanowisko profilaktyczne NFZ i KRUS – informacje o programach profilaktycznych oraz portalu Diety NFZ, materiały edukacyjne.
14.04.2025 r. – Czysta woda – zdrowia doda – Przedszkole nr 36 w Olsztynie – warsztaty promujące zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci – spotkanie zamknięte.
15.04.2025 r. – Droga do zdrowia Seniora – DDPS dla osób chorych na cukrzycę w Olsztynie – prelekcja dot. programów profilaktycznych, zdrowych nawyków żywieniowych oraz samodzielności w poruszaniu się po systemie opieki zdrowotnej, nauka samobadania piersi i jąder na specjalistycznych fantomach – spotkanie zamknięte
Ponadto przypominamy, że przez cały rok w naszym województwie stacjonują mammobusy, w których Panie objęte Programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać bezpłatną mammografię.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Więcej informacji o programach profilaktycznych znajdziesz tutaj.
(NFZ Olsztyn)

