AktualnościHALO MORĄG

Wjazd na przejazd podczas opuszczania zapór zakończony mandatem

W miniony piątek dyżurny morąskiego komisariatu został powiadomiony o tym, że kierująca bmw wjechała na jeden z przejazdów kolejowych na terenie miasta pomimo trwającego opuszczania zapór kolejowych doprowadzając do ich uszkodzenia.

W piątek 19 maja 2023 r. na przejeździe kolejowym pomiędzy ul. Przemysłową i ul. Leśną w Morągu 27 letnia kierująca samochodem marki BMW zignorowała zakaz wjazdu na przejazd w trakcie rozpoczętego opuszczania zapór kolejowych oraz pomimo migających czerwonych sygnałów świetlnych zabraniających wjazdu. Działanie kobiety doprowadziło do uszkodzenia jednej z nich. Za powyższe wykroczenie kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i 6 punktami karnymi.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wjazd na przejazd kolejowy poprzez ominięcie zapór lub półzapór, wjazd na przejazd jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wejście lub wjazd na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych podlega karze aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości nie niższej niż 2.000 złotych.

Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego zachować szczególną ostrożność. Na przejazdach strzeżonych należy zwrócić uwagę na sygnały świetlne oraz zapory. Jeżeli sygnały świetlne są włączone, a zapory się opuszczają, bądź są w trakcie podnoszenia pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać, ani wchodzić na przejazd kolejowy. Przy niestrzeżonych przejazdach kolejowych należy bezwzględnie zastosować się do znaku „STOP” oraz linii bezwarunkowego zatrzymania.

W przypadku braku widoczności spowodowanej opadami atmosferycznymi, mgłą, czy ukształtowaniem terenu, należy otworzyć okno w pojeździe. Nadjeżdżający pociąg słychać, a maszynista przy dojeździe do przejazdu daje sygnał ostrzegawczy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!