Warmia i Mazury

Wniosek o szacowanie strat spowodowanych wystąpieniem suszy za pomocą aplikacji

Rolnicy, którzy w tym roku ponieśli straty spowodowane wystąpieniem suszy a nie złożyli do 15 października 2021r. wniosków o oszacowanie strat w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”, mogą do 30 listopada 2021 r. złożyć wniosek o oszacowanie strat za pomocą specjalnie uruchomionej aplikacji znajdującej się pod poniższym linkiem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza.

W momencie podpisania wypełnionego w aplikacji wniosku profilem zaufanym następuje jego automatyczne przeliczenie. W przypadku gdy straty plasują się na poziome powyżej  30% średniej rocznej produkcji w gospodarstwie rolnym generowany jest protokół, natomiast gdy, szkody zostaną wyliczone na poziomie 30% i mniej generowana jest kalkulacja.

Protokół lub kalkulacja jest dostępna po zalogowaniu się do aplikacji profilem zaufanym.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniając rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisane 18 listopada 2021 r.

Więcej informacji:   https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wniosek-o-szacowanie-strat-spowodowanych-wystapieniem-suszy-za-pomoca-aplikacji

(WMODR)

error: Nie kopiuj!!!