Wolontariusze chcą pomóc Sarze

Wolontariusze na co dzień współpracujący ze Schroniskiem dla Zwierząt w Zbożnem organizują na Facebooku zbiórkę na dokładne zdiagnozowanie młodej suki Sary, która wiele złego doświadczyła w swoim życiu. Akcja oficjalnie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Jak mówi jedna z wolontariuszek: – Wyrzucona w okolicy Morąga, przerażona, głodna i bardzo słaba… Sara – piękna, młoda suka w typie długowłosego owczarka niemieckiego, której życie nie rozpieszczało. Nie wiadomo w jakich przebywała warunkach, ale jej stan wskazuje na to, że była zaniedbywana od szczeniaka. Sara nie umie jeść normalnie, nie umie chodzić na smyczy, boi się gdy wyciągnąć do niej rękę… Prawdopodobnie była bita. Poza tym jest potwornie chuda. Waży może 15 kg z czego chyba połowa to sierść. Wydarzenie na Facebooku powstało z myślą o zbiórce pieniędzy na dokładne zdiagnozowanie Sary (ma objawy świadczące o dysplazji stawów biodrowych oraz objawy neurologiczne) oraz sterylizację, gdy już dojdzie do siebie.
Bazarek będzie trwał od 11 lutego do 24 lutego br., do godziny 20.00.
Wkrótce więcej informacji na temat możliwości pomocy Dla Sary. Wolontariusze – pomysłodawcy zbiórki dziękują za wszystkie dotychczas przekazane fanty i liczą na więcej. W sprawie ich przekazania należy kontaktować się na Facebooku z paniami Gosia Pożegowiak – Złamańczuk i lub Katarzyna Lipińska.

Zachęcamy do wsparcia tego szczytnego przedsięwzięcia.

(red.)