Wpadł bo rozpoznał go ochroniarz. Najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym

Miał do odbycia wyrok 1 roku pozbawienia wolności za rozbój dlatego wyjechał ze swojego miasta. W Ostródzie został „przyłapany” przez monitoring sklepowy jak kradł alkohol a potem rozpoznał go ochroniarz. Teraz nie uniknie już kary. Wczoraj trafił do zakładu karnego.

W miniony poniedziałek do policyjnego aresztu trafił 28-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego.  Mężczyzna w pierwszą sobotę listopada został „przyłapany” przez monitoring sklepowy na kradzieży alkoholu. Mężczyzna wyniósł wtedy ze sklepu towar warty prawie 450 złotych. W poniedziałek wrócił do tego samego marketu i został rozpoznany przez ochroniarza jako sprawca wcześniej opisywanej kradzieży. Tym razem pomimo tego, że zachowywał się zgodnie z prawem został zatrzymany ponieważ podczas legitymowania, okazało się że jest poszukiwany przez nowomiejski sąd do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za rozbój.

Mężczyzna wczoraj trafił do zakładu karnego.

Sprawca kradzieży zostanie zarejestrowany również w elektronicznym rejestrze wykroczeń,  który  ruszył 1 listopada 2019 r. Podstawą rejestru jest znowelizowana jesienią 2018 r., wraz z kodeksem wykroczeń, ustawa o Policji. Rejestr wchodzi w skład Krajowego Systemu Informacyjnego Policji. W ramach rejestru policjanci będą pobierali, gromadzili, wprowadzali i przetwarzali informacje o sprawcach wykroczeń przeciwko mieniu określonych w  art. 119§1, art. 120§1, art. 122§1i 2 oraz art. 124§1 kodeksu wykroczeń.  Rejestr ma służyć głównie policji, prokuraturze i sądom do kompleksowego rozliczania sprawców wykroczeń. Sprawcy popełniający pojedyncze wykroczenia  w różnych miejscach  nie będą odpowiadali osobno za pojedyncze wykroczenia, lecz tak jak za przestępstwo.

(KPP Ostróda)