Warmia i Mazury

Wręczenie sztandaru 4 W-MBWOT

Punktualnie o godzinie 11.00 w niedzielę, 4 października br.,  na placu Apelowym 22 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, przy ulicy Saperskiej 1 w Olsztynie odbędzie się uroczystość wręczenia sztandaru 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dowódca Brygady płk Mirosław BRYŚ złoży meldunek Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, Generałowi Dywizji Wiesławowi KUKULE, o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu.
Następnym elementem uroczystości będzie podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. W dalszej części uroczystości nastąpi odczytanie aktu nadania sztandaru przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego Artura CHOJECKIEGO oraz wbicie gwoździ honorowych przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezesa Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP, Dowódcę Wojsko Obrony Terytorialnej, Rodziców Chrzestnych i Fundatorów Sztandaru.
Sztandar jest znakiem jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej; jest on symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy. Obowiązkiem żołnierza jest bronić i strzec sztandaru jednostki wojskowej. W razie utraty sztandaru wskutek słabości ducha bojowego, jednostka wojskowa ulega rozformowaniu.
W związku z nasilającą się epidemią koronawirusa SARS-Cov-2, ze względu na bezpieczeństwo, uroczystość, która wcześniej miała się odbyć na Placu Solidarności w Olsztynie, została przeniesiona na teren jednostki, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Odbędzie się z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków ostrożności. Dla osób, które nie będą mogły z różnych przyczyn uczestniczyć w wydarzeniu emitowana będzie transmisja na żywo na kanale YouTube „Wojska Obrony Terytorialnej” – link do transmisji: https://youtu.be/8_AtihJABvU
(Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4 W-MBWOT)

error: Nie kopiuj!!!