AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Wróćmy bezpiecznie do domów!

Lepiej dojechać kilka minut później, niż nie dojechać w ogóle! Dlatego kierowcy wracający do domu z uroczystości i spotkań z okazji Wszystkich Świętych powinni zachować trzeźwość i czujność, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zwracać baczną uwagę na znaki przy drodze i stosować się do wynikających z nich poleceń. Zmęczenie, chwila nieuwagi, nagłe wtargnięcie zwierzęcia na drogę lub inna nieoczekiwana przeszkoda za zakrętem mogą być przyczyną bardzo groźnego zdarzenia drogowego!

Trwają policyjne działania związane z obchodami święta Wszystkich Świętych, czyli tzw. „Znicz 2021”. Od piątku policjanci prowadzą kontrole kierujących, obserwują ruch na głównych drogach regionu i trasach dojazdowych do cmentarzy. Tam, gdzie jest to wskazane, ręcznie kierują ruchem. Pomagają im przy tym również funkcjonariusze innych służb, m.in. strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej. Wszyscy służą pomocą i dbają o to, by dojazd do cmentarzy oraz powroty do domów przebiegły bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu.

Długi weekend na drogach regionu

W trakcie minionych czterech dni policjanci na Warmii i Mazurach, poza tym, że zatrzymali 36 nietrzeźwych kierujących, to pracowali na miejscu 10 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych. Ponadto wzywani byli do 210 kolizji drogowych.

Policyjne działania pod hasłem „Znicz 2021” potrwają do wtorku (03.11.2021) włącznie. Apelujemy do kierowców wybierających się na cmentarze i wracających do domów o bezwzględną trzeźwość i uwagę za kierownicą. Wszyscy zadbajmy o to, by liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych z minionych dni nie uległa już zmianie.

(KWP Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!