Wsparli bibliotekę maseczkami i przyłbicami

W ubiegłym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zwróciła się z prośbą o nieodpłatne przekazanie maseczek dla  pracowników  biblioteki, której otwarcie planowane jest w II etapie.

-Odzew już był pierwszego dnia z Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu, które przekazało nam 30 maseczek ochronnych, za które serdecznie dziękujemy. Wcześniej otrzymaliśmy od Pani Ilony Rachuby, zadeklarowali się również morąscy harcerze. Dodatkowo Pan Adam Kadylak wydrukował nam przyłbice na drukarce 3 D. Robimy wszystko, żeby zabezpieczyć bezpieczeństwo i pracowników i użytkowników biblioteki, dlatego jesteśmy wdzięczni za każdą okazałą pomoc – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Jak mówi Angelika Rejs, kierownik Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu: – W obecnej sytuacji, kiedy Muzeum jest zamknięte, posiadając maszynę do szycia i ku temu zdolności panie zaczęły szyć maseczki. Można powiedzieć, że chwilowo przekwalifikowały się z muzealniczek na krawcowe.

Do Biblioteki przekazaliśmy maseczki uszyte przez pracownice Muzeum, które na co dzień opiekują się salami ekspozycyjnymi – dodaje Angelika Rejs.

Data otwarcia biblioteki dla użytkowników nie jest jeszcze znana, jednak morąscy bibliotekarze już postanowili opracować procedury, aby proces otwarcia placówki przebiegł sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie dla pracowników i czytelników.

(red./fot. arch. biblioteki)