Warmia i Mazury

Wspieraj organizacje z regionu Warmii i Mazur

Po raz jedenasty na Warmii i Mazurach samorząd województwa rozpoczyna akcję „WSPIERAM REGION” – KOCHAM WSPIERAM – MÓJ 1% DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO Z WARMII I MAZUR.

Ideą inicjatywy jest zachęcanie mieszkańców regionu do przekazania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z województwa warmińsko-mazurskiego.

Organizacje pożytku publicznego to podmioty, które prowadzą działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności lub określonej grupy podmiotów, pod warunkiem, że grupa ta jest wyodrębniona ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną w stosunku do reszty społeczeństwa. W regionie jest ponad 300 organizacji pożytku publicznego prowadzących działania w najróżniejszych dziedzinach – od ochrony zdrowia, przez pomoc ubogim, po akcje kulturalne i działalność sportową.

W gronie honorowych ambasadorów „Wspieram region” znajdują się: Iwona Pavlović (wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia w międzynarodowych konkursach tanecznych), drużyna siatkarzy AZS Indykpol Olsztyn z kapitanem Pawłem Woickim,  Wojciech Malajkat (aktor teatralny i telewizyjny, profesor zwyczajny Akademii Teatralnej w Warszawie), Andrzej i Paweł Matraccy (mistrzowie fryzjerstwa), Henryka Bochniarz (przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan), Paweł Burczyk (aktor filmowy i prezenter telewizyjny), Norbi (piosenkarz, prezenter radiowy, dziennikarz telewizyjny), folkowo-rockowy zespół ENEJ oraz Joanna Jędrzejczyk (zawodniczka mieszanych sztuk walki).

Z analizy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego przekazali organizacjom pożytku publicznego 22 625 tys. zł, z tego 5 243 tys. zł trafiło do organizacji z naszego regionu, a 17 382 tys. zł trafiło do OPP spoza naszego województwa, 6 846 tys. zł to kwota wynikająca z zeznań podatników (naszego regionu), w których podatnicy nie zadeklarowali chęci przekazania podatku.

Wykaz organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się na stronie internetowej www.wspieramregion.pl

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!