Warmia i Mazury

Wspieram przedsiębiorstwa społeczne z regionu

Akcja #WSPIERAM PRZEDSIĘBIORSTWA SPOŁECZNE Z WARMII I MAZUR organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W związku z trudną sytuacją mającą miejsce zarówno w Polsce jak i na całym świecie, wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa  SARS-CoV-2,  wiele przedsiębiorstw społecznych z Warmii i Mazur zaangażowało się i w dalszym ciągu angażuje w społeczne akcje, związane z niesieniem pomocy materialnej jak i osobistej zarówno dla instytucji jak i osób fizycznych.

Szereg firm społecznych ze swojej natury (statutu założycielskiego) powstało, aby realizować misje społeczne, w ramach których niosą bezinteresowną pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Często ich działania  związane są z zatrudnianiem osób  wykluczonych społecznie, dla których była to jedyna szansa i droga do odnalezienia się na rynku pracy.

Dlatego podmioty ekonomii społecznej z regionu, nie czekając na dalszy rozwój sytuacji w województwie, zaczęły na własną rękę szyć maseczki ochronne m. in. dla pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej na Warmii i Mazurach.

Niestety dzisiaj to przedsiębiorstwa społeczne same potrzebują naszej pomocy, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców regionu, aby włączyć się w akcję  #Wspieram Przedsiębiorstwa Społeczne z Warmii i Mazur,  której celem jest pomoc w utrzymaniu płynności finansowej  firm społecznych w dobie szalejącej pandemii, wywołującej chorobę zakaźną COVID-19.

Pamiętajmy, aby zaopatrywać się zarówno w towary, produkty jak i usługi lokalne, które wytworzyli i w dalszym ciągu wytwarzają nasi  przedsiębiorcy społeczni.

Okażmy solidarność społeczną i pomóżmy naszej rodzimej gospodarce przetrwać.

DO POBRANIA:
– Apel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – wersja PDF
– Apel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – wersja WORD
– Baza przedsiębiorstw

(wwim)

 

error: Nie kopiuj!!!