Wspólne służby naszych policjantów, policjantów z OP w Olsztynie oraz słuchaczy WSPOL-u

Każdy policjant pragnący służyć w policji musi przejść szkolenie podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. Dlatego kursanci w trakcie szkolenia odbywają pierwsze patrole pod okiem doświadczonych policjantów. Po raz kolejny takie patrole można było spotkać m.in. na drogach i ulicach powiatu ostródzkiego. Pod okiem ostródzkich policjantów i policjantów z Oddziału Prewencji w Olsztynie grupa słuchaczy zdobywała policyjne szlify.

Wczoraj (27.05.2019) w powiecie ostródzkim szkolili się nowo przyjęci policjanci. 20 kursantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pełniło służbę z ostródzkimi policjantami i policjantami z Oddziału Prewencji w Olsztynie. Po odprawie i omówieniu zadań, młodzi funkcjonariusze ruszyli w rejony służbowe. Funkcjonariusze patrolowali okolice punktów handlowych, legitymowali osoby, czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem w powiecie.

W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Dodatkowe patrole w miastach i większych miejscowościach spotkały się z przychylnością mieszkańców. I jak mówią doświadczeni policjanci, wspólne służby  to obopólna korzyść. Większa liczba policjantów na ulicach to większe poczucie bezpieczeństwa. Z kolei słuchacze nabywają zawodowego doświadczenia. Młodzi adepci jeszcze w tym miesiącu mają zaplanowane kolejne służby na terenie powiatu ostródzkiego.

(KPP Ostróda)